עלה ירושלים

עלה ירושלים

איש קשר: 
ציקי רז
טלפון: 
025011000
כתובת: 
הרקמה 9 רוממה ירושלים

על"ה הנו מוסד סיעודי ושיקומי לנפגעי מוחין בעלי פיגור ונכות קשה ומחלות נלוות. הדיירים הינם סיעודיים, מרותקים לכיסאות גלגלים וזקוקים לעזרה בכל תפקודי היום יום.
כל בוגר מגיל 21 ומעלה משתתף בכל יום,  כחלק משגרת יומו, בסדנת תעסוקה, כפי שמצופה מבני גילו. זוהי סדנה ייחודית המותאמת לאוכלוסייה עם פיגור פסיכומוטורי קשה. עקב מצבם יש צורך בהתאמות מורכבות ומיוחדות שבעזרתן, כל תנועה או תגובה קטנה, יכולה להפעיל מכשור לקראת תוצר איכותי ומרהיב. התעסוקה מוסיפה עניין ומטרה לבוגרים ולבוגרות, היא מאפשרת להם להיות יצרניים ולתרום לחברה, מפתחת את הדימוי העצמי ומקנה להם כישורי עבודה.

מוצרים של הארגון

הכרטיס מיוצר ע"י מכשיר זורק צבע, המופעל ע"י מתג (דרושה לחיצה מינימלית לצור הפעלה).
בשלב שני, הלמינציה נעשית גם כן ע"י התאמה המוצמדת למכשיר הניילון והפעולה מתבצעת בעזרת דחיפה קלה.
 

עד 50 ש"ח

חמשת הבשמים עשויה מדס. התהליך הינו  עבודה תחושתית עם החומר וחיתוך בעזרת חותכן המופעל ע"י מכשיר משיכה. שלב הצביעה גם כן נעשה בעזרת מכשיר מותאם ע"י תנועת דחיפה ומשיכה.

עד 50 ש"ח

פמוטים עשויים מחימר. תהליך העבודה הנו לישה תחושתית ועיבוד החומר, יצירת הצורה ע"י חותכן המופעל בעזרת מכשיר משיכה, עובר תהליך של  שריפה וגלזורה.
 

עד 50 ש"ח

שעון הקיר עשוי מעיסת נייר ממוחזר, אותה מכינים במקום ע"י הפעלת מיכשור באמצעות מתג, לתוך העיסה מוסיפים גבס ויוצרים את צורת השעון, לאחר תהליך של ייבוש צובעים ומקשטים בהדפסים ומפיות.

עד 50 ש"ח