דבר המנכ"ל

לפני שנים ספורות, עמד מזרחי-טפחות מאחורי יוזמת הוצאתו לאור של מדריך "ערך מוסף" – המדריך הראשון בישראל המרכז את כל המידע על העמותות והארגונים המייצרים מתנות, מוצרים ושירותים שונים – כולם מעשה ידיהם של אנשים בעלי צרכים מיוחדים ולמענם.
 
מטרת המיזם החדשני – שנעשה במסגרת הפעילות הקהילתית-חברתית הענפה של הבנק, היתה לאפשר לציבור הרחב, לחברות עסקיות ולכלל אזרחי המדינה, נגישות רחבת היקף למגוון המוצרים המיוצרים ע"י אוכלוסיות מיוחדות, ולהעניק להם הזדמנות לרכוש ממגוון מוצרים ייחודים אלו. המהלך היווה "רוח גבית" משמעותית לעמותות: סייע להן בפעילותן הברוכה אל מול האוכלוסיות המיוחדות, ותמך בשיקומן, בהרחבת אפשרויות התעסוקה שלהן ובהקניית כישורי החיים הנדרשים להן.
 
התגובות הרבות שהתקבלו בבנק מאז הוצאת המדריך, מרגשות ומחממות לב ומתברר, כי הוא הצליח  לחולל שינוי של ממש בתרבות רכישת המתנות ופריטי השי. לשמחתנו, העמותות מדווחות על גידול מרשים בהיקף המכירות שלהן ובהרחבת בסיס הלקוחות הפוטנציאלים המתעניינים במיזם.
 
אין ספק, כי את המגמה הברוכה הזו יש להמשיך ולחזק, כדרך לתמיכה בפעילותן החשובה של גורמים אלה למען הקהילה והסביבה. לשם כך, משיק הבנק בימים אלה, אתר אינטרנט חדש וייחודי, שיהווה פלטפורמה אינטראקטיבית להצגת העמותות ומוצריהן ולרכישה מקוונת ממגוון המתנות ופריטי השי.
 
בהזדמנות זו, אני קורא לכם, מקבלי ההחלטות במגזר העסקי והציבורי,  לראות באתר כתובת ראשונה ומועדפת לרכישת מוצרים, מתנות ושאר פריטי שי, עבור העובדים, הספקים והלקוחות, בכל ימות השנה ובעיקר בתקופות החגים.
בברכת הצלחה לכולנו,
אלי יונס